Čo hovoria spokojní absolventi
NLP Inštitútu?


*pokiaľ ste zobrazený na akejkoľvek fotke, prípadne sa tu nachádzajú referencie a vyjadrenia, v ktorých figurujete, pri ktorých nesúhlasíte s ich uverejnením, napíšte nám na info@nlp.cz a my ich ihneď vymažeme

"Otvorili sa mi nové možnosti, tajomná komnata do môjho vnútra. To je to najdôležitejšie, čo mi štúdium NLP prináša. Osvojil som si niektoré z princípov NLP natoľko že už ich mám ako nevedomú vedomosť pevne ukotvené v mojej mysli a pozitívne mi ovplyvňujú život."

Peter KrištofovičPodnikateľ

"Na prvý pohľad sa mi seminár zdal cenovo veľmi drahý. Na základe skúseností, ktoré som nadobudol počas jeho absolvovania som zarobil vo svojom podnikaní trojnásobne viac ako za predchádzajúce obdobie. NLP seminár, ktorý som absolvoval, prebudil vo mne proces sebauvedomenia a sebarealizácie, ktorý bol podmienený mojim osobných couchom. Začal som sa pozerať nielen na to, čo robím, ale hlavne ako to robím, ako som to dosiahol a ako by som mohol stavať na tom, čo mám. NLP mi predstavilo techniku modelovania a transformácie. Po použití týchto techník, som do troch mesiacov vyriešil veci, ktoré ma trápili celý život. Naozaj som nesmierne rád, že som do tohto kurzu investoval, pretože to, čo vám to dá sa nedá naučiť zo žiadnej knihy. Je to na nezaplatenie!"

Miroslav PieronElektrotechnik, podnikateľ

"NLP mi dalo krásnu vec, veľmi ma to zblížilo s mojou priateľkou. Cez nástroje, ktoré NLP poskytuje ľudom mi to dáva možnosť lepšie pochopiť ľudí okolo seba a samozrejme aj svoje vnútro. Dokážem sa pozerať na svet ľudí, svet mysle cez nove paradigmy, ktoré som si na NLP osvojil. Podarilo sa mi prejsť si technikami, ktoré mi pomohli nazrieť do mojej mysle hlbšie ako som bol kedykoľvek predtým. Poznať sa na úrovni hodnôt, presvedčení a byt schopný s nimi pracovať. Teraz, po šiestich víkendoch môžem povedať - poznám seba a iných o kúsok lepšie. Je to kúsok, ktorý pre mňa znamená veľa, pretože mi umožňuje pracovať so sebou a s ostatnými ľuďmi s väčšou efektivitou. U seba viem pracovať lepšie s emóciami, s ostatnými sa mi viac darí dosahovať povestný WIN-WIN. NLP je úžasný nastroj sebarozvoja a pomoci iným."

Igor FurdíkIT technik

"Mojím cieľom prihlásenia sa na seminár bolo spoznať, ako sa človek rozhoduje a ako ho možno ovplyvňovať. V NLP som videl príležitosť k naučeniu sa manipulatívnych techník. Aké bolo moje prekvapenie, keď som sa vôbec nič o manipulácii nedozvedel. Z tohto pohľadu som mohol byť veľmi sklamaný. Nestalo sa však tak. Môj život sa postupne začal meniť. Nechcem povedať, že naruby. Skôr to bol postupný proces uvedomovania sa. Zrazu som vedel priradiť slová k pocitom a pracovať s nimi. Stal som sa viac na cieľ zameraným človekom. Zbadal som koľko energie strácam v živote len tým, že nemám jasne stanovený cieľ. Koľko energie strácam tým, že hľadám problémy. Už len taká maličkosť ako je zmena otázky “Prečo?” na otázku “Ako?” mi dala veľa. Našiel som seba. Všetko okolo mňa sa stalo krajšie."

Tomáš DrenčákPracovník v IT

"Pod vedením Ladi se nám daří otevírat skryté schopnosti, které v sobě máme přirozeně, ale nevíme, jak je používat. Jako lektor se zřejmě narodil, protože to, co nás učí přichází přirozeně a duležité je, že nás to i baví. Naprosto mi vyhovuje jeho vnitřní klid a nadhled."

Kateřina PichalováReportérka TV NOVA

"Vedel som, ze NLP je veľmi účinný nástroj na rozvoj a rozjazd každého jedného z nás. Prekvapilo ma, do akej hĺbky a v akom rozsahu je aplikácia NLP technik v každodennom živote funkčná, praktická a do akej miery dokážeme sami so sebou účinne pracovať. Pod vedením Zorice a Davida si neuvedomujeme, ako sa vlastne popri zábave veľa naučíme a aké nástroje nám dávaju do rúk. Ďakujem."

Damiel SchmidtDeveloper

"Čo mi dalo NLP? - Nemusím sa učiť na svojich chybách. - Nemusím sa báť iného názoru/správanie, odmietnutie - Červená na križovatke znamená možnosť zmeny smeru - Nemusím lipnúť na tom, na čom lipne iní ľudia - Iní mi len ukazujú cestu, ja si vyberám - Môžem byť otvorená ku všetkým ľuďom, môžem si od nich vziať len to, čo chcem - Dokážem povedať NIE - Úspech nie je len CO, ale aj AKO - Môžem byť asertívny - Žiaden stav nie je konečný. - Každý je unikátny, ja som unikátny"

Iva JančekováPodnikateľka

"Môj život ovplyvnilo cvičenie na vyznačenie cieľa pomocou neurologických úrovní. Doslova sa mi zmenil život od základov. S mojím cieľom súviselo mnoho vecí. Zmena firmy, zamestnania, zmena bydliska, vytvorenie nového hniezda pre svoju rodinu, deti. Ešte sa ani neskončilo školenie a ja som bola niekde inde."

Iveta LukáčováGrafik

"NLP pro mě není jen systém nových pojmu a technik. NLP je pro mne hlavně v určitém smyslu životní postoj. Základem toho všeho je i tvurčí a velice otevřený přístup NLP, který umožňuje každému vyzkoušet nově nabyté vědomosti a přetavit je na dovednosti, které muže následně využít ať již ve svém osobním, tak pracovním životě."

Michaela SegetováPrávník

„Začal som lepšie rozumieť ľuďom vo svojom okolí a najmä sebe. Naučil som sa omnoho viac tolerovať seba. Spoznal som svoj rebríček hodnôt, ich kritéria… A potom som si konečne vedome vybral, ako to chcem mať nastavené a začal som na tom pracovať. Tým som krásne eliminoval vnútorné pnutie, ktoré vo mne niekedy nastávalo len preto, že som tomu nerozumel. Uvoľnilo sa zo mňa množstvo energie, ktorá zbytočne viazla vo vnútorných sporoch. Dnes dokážem lepšie porozumieť tomu, čo ja alebo druhí ľudia robia a tiež celkom presne predpokladať, ako sa budem/budú správať z dlhodobého hľadiska, ak sa osobný rebríček hodnôt nezmení.“

Jaroslav ChrapkoCEO Dedoles.sk

"Všetci sme v živote zažili situácie, kedy sme veci zvládali s ľahkosťou a mali pocit, že nám patrí celý svet a rovnako situácie, kedy nebolo celkom tak. Položili ste si niekedy otázku: Ako je to možné a aké by to bolo dosahovať svoje ciele efektívnejšie, mať harmonické vzťahy a ešte viac sa tešiť zo života?" A presne to môžete dosiahnuť vďaka NLP. NLP Vám pomôže objaviť a využiť váš vlastný potenciál a vnútornú silu pre to, aby ste žili život podľa svojich predstáv a dosahovali svoje ciele. Naučí Vás, ako komunikovať sám so sebou a ako interpretovať životné situácie tak, aby ste nachádzali nové možnosti a riešenia. Zlepší Vašu komunikáciu s ostatnými a tým zlepší vaše vzťahy. Budete prekvapený, ako rýchlo je možné v živote realizovať trvalé zmeny. Som presvedčená o tom, že po absolvovaní NLP sa Váš život zmení k lepšiemu."

Ing. Stanislava StruhárováVýkonná riaditeľka

„NLP je nástroj, ktorý ma učí poznať samu seba a ľudí v mojom okolí…Naučil ma nachádzať riešenia aj v komplikovaných situáciách a pozorovať ľudí okolo mňa z iného (nového) pohľadu…Absolvovať kurz je len začiatok cesty…Najdôležitejšie je použiť riešenia NLP v praktickom živote.. Niekomu sa to darí viac – niekomu menej…Ale verím, že každý, kto absolvoval nejaký z NLP kurzov si do života odniesol možnosť na zlepšenie každodenného života…NLP totiž nie je len o teórií, ale o praxi v každodennom živote …Teším sa, že si na pripravovanom stretnutí odovzdáme osobné skúsenosti o pozitívnych zmenách, ktoré nám NLP prinieslo…“

Zuzana RúžekováSPP Slovensko

"Na kurze som mal možnosť, niečo si prežiť, prejsť nejakým procesom. A nebol som na to sám. Niekoho to zmenilo viac, niekoho menej, no ani jeden z nás nie je presne taký istý ako keď sme sa videli po prvý raz. Príbehy a zážitky s každým z kurzu sú práve tým, prečo som začal NLP chápať a aplikoval ho do reality. Nie o niečom čítať, alebo niekoho počúvať. Ignoruj pocit neistoty a poď na to. Uč sa, nacvičuj a zdokonaľuj sa. Práve takouto formou učenia si človek zabezpečí zážitky nielen počas seminára, ale dosiahne aj na oveľa farebnejšie a kričiace zážitky svojho „bežného života“

Martin LajpríkHypnoterapeut

"NLP mi doplnilo to, čo som hľadala. Čiže prepojenie rôznych teórií, popis „najlepších praktík“ z rôznych smerov a zarámcovanie vecí do systému, ktorý mi dáva zmysel. Pre prax mi to dalo niekoľko rôznych a účinných techník pre prácu s klientom, ktoré sa snažím využívať v koučingovom a terapeutickom procese."

Mgr. EVA KlimováPsychológ a kouč

"Začalo to s názvom, že Modul 1. Už toto vo mne vyvolalo zvláštny pocit, skoro ako keby som bol v nejakej továrni. To akože bude prednáška zo strojariny? Prednášajúci začal chrliť nasledovné celkom vtipné výrazy: reprezentačné systémy, predikáty, kanály, kalibrácia, vakog, raport, perspektívy, pacing, zrkadlenie až som mal pocit, že to bude prednáška z jadrovej fyziky... Potom sa ale stala zvláštna vec. Každý z tých výrazov sme si vyskúšali prakticky, konkrétnym cvičením. A vtedy ma to dostalo. Uvedomil som si, že ak spojím správne vysvetlenú teóriu s praktickým cvičením, je dosť pravdepodobné, že mi to pomôže. A tu sa začala tá premena vlastného JA. A čo bolo zaujímavé, tie techničiny, čo sa na začiatku povedali, mi začali pripadať celkom kamarátske, pretože som vedel, s čím ich mám spojiť vo svojom živote. Posunulo ma to o krok dopredu v chápaní nielen seba samého, ale hlavne okolia a ľudí v rôznych situáciách."

Maroš BajlaWeb marketér

"Všetky informácie som nachádzal iba v anglicky hovoriacom svete. Preto ma milo prekvapilo, keď som našiel zmienku o NLP aj na slovenskej stránke (a to úplne náhodou). Hoci som začal študovať a zaujímať sa viac o NLP, stále som nemal ten správny pocit, že je to niečo, čo by mi mohlo pomôcť. Stále som to akosi nevedel celé uchopiť. Absolvovanie semináru mi pomohlo kategorizovať roztrúsené informácie, ktoré som doteraz nazbieral, do uceleného systému. Pri používanní techník NLP som niekedy prekvapivo narazil na veci, ktoré som vôbec neočakával. Konkrétne, pri aplikovaní techiky neurologické úrovne, som mal najskôr jednu predstavu, čo asi na konci získam, ale nakoniec sa ukázalo, že som prišiel na dalšie, hlbšie dôvody, ukryté pod povrchom. Zvlášt si tiež cením diskusie s lektorom nielen o NLP, ale aj o ostatných témach, ktoré s ním súvisia: o úspechu vo všetkých hlavných oblastiach života (zdravie, vztahy, práca)."

Jozef AnthonySúkromný podnikateľ

"Veľmi oceňujem použitie techník z NLP na riešenie problémov vo vzťahu . Možnosť použiť techniky, s ktorými som sa počas kurzov zoznámila, bola efektívnym prínosom v mojej práci. A samotná aplikácia týchto techník je pre mňa nová skúsenosť, ako s ľuďmi komunikovať. "Stretla som tu zaujímavých ľudí, od ktorých som sa učila a čerpala nové pohľady na svet. Dokázala som rozprávať o veciach, s ktorými som sa do toho momentu s inými ľuďmi nedelila. A túto atmosféru som cítila aj od nich. Pochopila som, že je super mať prečítané množstvo motivačných kníh. To je výborný základ. NLP však ponúka techniky, pomocou ktorých nájdete spôsob, akým môžete prísť do cieľa, ktorý ste si vytýčili."

Mária BernáthováSúkromná podnikateľka

"Kurz NLP mi v prvom rade otvoril oči – ukázal mi doteraz nevidené, necítené, nepočuté, jednoducho nevnímané. Kurz mi ukázal ako iným spôsobom vnímať seba a okolie a ako interpretovať tieto vnemy. Taktiež počas kurzu som sa dozvedel úžasné veci o tom ako pracuje naša myseľ, a to vedomá ale aj nevedomá a ako spolu spolupracujú. "Osobný prínos tohto kurzu pre mňa spočíva v poznaní, že predstavivosť, kreativita a intuícia sú veľmi mocné nástroje v dosahovaní osobných cieľov ak sú správne a cielene používané. NLP je v podstate súbor techník a nástrojov, ktoré systematicky a štruktúrovane analyzujú procesy vnímania, komunikácie a správania ľudí a na základe pozorovania úspešných jednotlivcov nám ponúkajú spôsob ako dosahovať svoje osobné ciele prostredníctvom ich využívania."

Martin BuršákProkurista, riaditeľ závodu

„Na seminári sa mi páčili jednotlivé interakčné cvičenia. Upevnil som si vedomosti, ktoré som mal o technike kotvenia a vytvoril som si novú kotvu na koncentráciu. Ľuďom, ktorý sa takéhoto semináru ešte nezúčastnili by som vrelo odporúčal využiť tento seminár, pretože nikdy nie je neskoro začať na sebe pracovať.“

Igor DuvačSúkromný podnikateľ

"Na seminári ma zaujali nové techniky a stratégie v oblasti komunikácie a rozvoja osobnosti. Seminár bol pre mňa prínosom v tom, že som spoznala nových ľudí a naučila sa aplikovať nové techniky. Z toho, čo som sa naučila použijem nasledovné: kotvenie, energiu, silu a zrkadlenie. Ľuďom, ktorý chcú na sebe trošku popracovať a rozvinúť svoj mozgový potenciál radím, aby prišli."

Monika DuvačováPedagóg

"Seminár bol jasne a pochopiteľne spracovaný. Najviac na mňa urobili dojem techniky kotvenia a stratégie géniov, ktoré definitívne využijem v praxi.V súčasnosti sme preťažení informáciami a často nevnímame ich využitie. Tento seminár bol skoncipovaný tak, aby prakticky poslúžil každému, kto si bude priať."

Milan ČernochSúkromný podnikateľ

"Seminár bol podaný veľmi priateľským a pochopiteľným spôsobom. Už som kedysi čítala o NLP, no seminár mi pomohol tieto informácie hlbšie pochopiť a precvičiť si ich. Stretla som veľa skvelých ľudí a na seminári sme si užili kopec zábavy. Najviac ma nadchla technika ´´ Pohyby Očí ´´ a túto techniku mám v pláne okamžite si preskúšať na mojich blízkych a známych. Seminár mi pomohol si uvedomiť dôležitosť neverbálnych prejavov. Naozaj seminár veľmi odporúčam, pretože vám dá možnosť spoznať seba aj ostatných."

Miriam DubničkováAsistentka

"Na seminári som sa dozvedela veľa nových vecí, ktoré sa budem snažiť použiť v živote. Najviac na mňa urobil dojem ako sa ľudia tvária / mimika, pohyby očí/ vždy keď si niečo predstavujú alebo naopak na niečo spomínajú. Chcela by som to využiť tak, že budem pozorovať ľudí a ich mimiku tváre pri odpovediach. Seminár je veľmi prínosný pre ľudí a preto ho vrelo odporúčam."

Renáta PlekáncováOperátorka

Máte otázky alebo vás niečo zaujalo?
Napíšte nám a my vám radi pomôžeme.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.