O Danielovi Marčanovi

Danielová cesta k NLP a Psychológii predaja alebo ako dosiahol to, po čom túžil

Spomínam si na obdobie, keď som sa rozhodol začať na sebe makať. V mojom živote to bolo veľmi dôležité rozhodnutie. O to dôležitejšie, pretože som nezačal tvrdo pracovať na mojej fyzickej stránke, ale začal som rozvíjať moje myslenie.

A začalo to veľmi nenápadne, najprv malými krôčikmi po cestičkách osobného rozvoja až do času, kedy sa mi v hlave utvorila myšlienka vlastného podnikania, ktoré pre mňa znamenalo profesionálnu pomoc iným pomocou tajomnej psychológie NLP a hypnózy. Keď som prvýkrát počul zmienku o NLP, bolo to úžasné. „Wow, super, to chcem robiť“ :povedal som si a okamžite som vedel, že to chcem.

Že NLP a hypnóza, či nejaký marketing? Mysleli si, že som sa zbláznil

Áno, keď som to povedal ostatným v mojom okolí, tak si najprv mysleli, že som sa zbláznil. Aj napriek tomu, že som mal od prvej chvíle v tom jasno a bol som presvedčený že to dokážem, nikto mi neveril a pripadal som im divný. Lenže moja túžba vytrvať bola silnejšia ako všetka kritika, ktorú som dostával. 

Moja silná motivácia stať sa profesionálom spôsobila, že som sa prihlásil na polročný výcvik v NLP u Zorky Gajič a tým odštartoval svoju cestu vzdelávania. Jednalo sa o tréning, ktorý navždy zmenil môj život.

Moje začiatky boli skôr o sklamaniach, ako o šťastných chvíľach a rýchlom rozbehu.

Počas prvých pokusov začať pomáhať, som sa naťahoval s rôznymi neúspechmi a niekedy ťažko znesiteľná kritika na moju osobu narastala. Ľudia sa odo mňa kvôli mojim novým myšlienkam začali odvracať a takmer od nikoho som nedostal emocionálnu podporu, ktorú som tak veľmi potreboval.

Ja som však šiel tvrdo ďalej za svojim a pokračoval som v intenzívnom vzdelávaní. Tak som sa napríklad dostal aj na kurzy hypnózy k Liborovi Činkovi, ktoré mi otvorili brány, do tajuplného sveta tohoto komunikačného umenia. Navyše, v tom čase sa pomaly blížili termíny na pokračovací polročný tréning NLP Master so Zorkou, ktorá len tak mimochodom tiež patrí do malej hŕstky ľudí, ktorej vďačím za to, že v tejto chvíli môžete čítať tento príbeh.

Psychológia predaja na internete ma úplne pohltila

Čas plynul a ja som sa pri pátraní po odpovediach na dôležité otázky v súvislosti s biznisom, dostal k psychológii predaja, internetovému marketingu a copywritingu.

Bol som fascinovaný čo spôsobilo, že ma to rýchlo pohltilo a ja som sa do toho podobne ako do NLP a hypnózy zamiloval. Najkrajšie bolo na tom keď som zistil, že tieto na prvý pohľad rôzne oblasti, sa nádherne dopĺňajú a zapadajú jedna do druhej, ako dokonale vybrúsené ozubené kolieska.

Začal som preto intenzívne študovať, ako s pomocou NLP tvoriť tie najlepšie predajné texty a stál som pri zrode vynikajúceho úspechu

A to od psychologického rozboru ideálneho klienta, cez zvýšenie účinnosti web stránok, až po tvorbu predajných stránok s využitím psychológie vplyvu a NLP. Celkovo ma to stálo enormne veľa času a energie, ale zatiaľ čo si ostatní užívali domácu pohodu plnú ničnerobenia, ja som stále postupoval o cenné kroky vpred. A vyplatilo sa.

To, že sa to vyplatilo som si najviac uvedomil až vo chvíli, keď sa mi podarilo vytvoriť predajnú stránku, ktorá zaznamenala nevídaný úspech. Jeden z mojich priateľov ma vtedy poprosil, aby som pre neho vytvoril predajnú stránku, ktorá by mu pomohla predať jeho vzdelávacie kurzy. Samozrejme som nemohol odmietnuť a po detailných prípravách som sa pustil do práce. Po niekoľkých dňoch vznikla predajná stránka, ktorá neskôr vygenerovala obrat cez 400 000€.

WOW. Tak to už bolo niečo. Bol som veľmi šťastný, že sa mi podarilo byť mu nápomocný pri tak fenomenálnom úspechu. Samozrejme by som to nikdy nedokázal, keby som nepoznal Neurolingvistické programovanie a keby som nezačal odhaľovať tajomstvá psychológie internetového predaja.

Definitívne potvrdzujem, že sa oplatilo dovoliť si investovať peniaze do mňa a mojej budúcnosti

Koniec koncov, s absolútnou istotou môžem povedať, že sa vyplatili všetky moje rozhodnutia, ktoré som do súčasnosti urobil. Vyplatilo sa rozhodnúť sa pre zmenu môjho života a tvorbu podnikania. Vyplatilo sa investovať skutočne veľké peniaze do mojich výcvikov a kvalitných návodov v podobe online kurzov a množstva kníh, ktoré mám a to aj napriek tomu, že si ostatní o mne mysleli a niektorí stále myslia, že som sa zbláznil.

Taktiež sa oplatilo počúvať rady od inteligentných podnikateľov a expertov v oblasti psychológie a internetového predaja, ktorí to v ich živote dotiahli ďaleko a ktorí ma doteraz inšpirujú stále viac a viac. Ako napríklad Libor Činka, Zorka Gajič, Erik Hoffmann a samozrejme aj zahraniční experti ako Brendon Burchard, Russell Brunson, Ryian Deiss, Richard Bandler, Michael Hall, Robert Dilts, Igor Ledochowski, Milton Erickson a ďalší.

Ako to je teraz a čo bude ďalej?

Od času, ako som ukončil druhý stupeň vzdelávania v NLP – NLP Master certification, som zasa o obrovský kus ďalej.

Samozrejme pokračujem vo vzdelávaní a vyhľadávam rôzne kvalitné zdroje a možnosti na to, ako môžem ostatným pomáhať nielen v oblasti profesionálnej pomoci druhým a psychológie predaja na internete, ale ako môžem zmeniť svet okolo mňa na krajšie a šťastnejšie miesto. Dá to veľa námahy?

Áno dá, ale pamätajte, že platí: 
„Keď si človek dovolí konať, tak môže prakticky čokoľvek“.

Moje certifikáty

NLP Master Practicioner

NLP Practicioner

Osvedčenie o absolvovaní tréningu - Ako zaručene zarobíte viac s pomocou internetu

Osvedčenie o absolvovaní tréningu hypnózy a autohypnózy 1 a 2

Certifikát marketingového kurzu - Digitálna garáž

Radi by ste sa niečo spýtali priamo Daniela?
Napíšte mu súkromnú správu