O Zorke Gajič

Od Silvovej metódy a ťažkých životných skúšok až po NLP Inštitút, a nádherné napĺňanie životného poslania

Moja cesta k NLP je v skutku veľmi špeciálna a dá sa povedať, že neštandartná.

Začiatky mojej cesty siahajú až do roku 1995. V tej dobe som bola lektorka „Silvovej metódy“, kde som sa zameriavala na využitie mysli a kontrolu stresu. Musím povedať, že to bolo úžasné. Mala som preškolených už skoro 15 000 absolventov na veľkých seminároch s fantastickou atmosférou, ktoré ma napĺňali a vďaka ktorým som prežívala eufóriu, a nádherný vzťah s ľuďmi.

Moje životné šťastie sa náramne zväčšilo presne v tom istom období potom, čo som sa stala mamou. Keď sa mi narodil syn Ilija, tak to boli pre mňa najúchvatnejšie momenty v živote.

Začali sa mi však diať samé zvláštne a zaujímavé veci, a prichádzala jedna ťažká skúška za druhou.

Aj napriek pochopeniu, že „Silvová metóda“ bola pre mňa základom v mojej duchovnej ceste, som mala pocit, že mám ísť ďalej. Nebol to však len môj pocit, ktorý ma hnal ďalej. V tíme okolo "Silvovky" sme sa porozchádzali a ja som to vnímala ako veľkú bolesť.

Najhoršie však bolo, že som nielenže zostala bez práce, ktorú som vnímala ako niečo viac – ako „moje dieťa“, ale rozpadol sa mi aj vzťah s mojim manželom a ja som zrazu ostala sama s dieťaťom na ulici a bez práce.

Je to v skutku veľmi zvláštny okamih, keď sa z veľkého úspechu a podľa všetkých z ideálneho manželstva vyvinie situácia, kedy neviete, kam a čo ďalej...

V tú noc som mala sen, po ktorom sa všetko zmenilo...

V tú noc som mala sen kde som započula, že niekto hovorí o Neuro Lingvistickom Programovaní a hneď na to som mala schôdzku so svojim známym Václavom Šlapákom, ktorý robil sugestopédiu. Spomenul mi, ako si na veletrhu kníh v Nemecku kúpil knižku „Princípy NLP“ od Josepha O´connora a ja som zajasala, pretože sa to volalo rovnako, ako v mojom sne.

V ten moment som prehlásila, že budem lektorka NLP a že ho budem učiť. Odišla som na NLP Universitu do Santa Cruz, kde som NLP absolvovala u Roberta Diltsa a vďaka tejto udalosti som ho nakoniec učiť začala a stala sa medzinárodne certifikovanou lektorkou NLP.

A musím povedať, že to bolo práve Neuro lingvistické programovanie, ktoré mi neuveriteľne pomohlo spracovať moju najväčšiu výzvu – tie pocity sklamania a smútku, ktoré som si so sebou niesla zo "Silvovky" a z rozpadnutého manželstva. Prácu s emóciami a zdravé sebavedomie mi dalo NLP hneď po absolvovaní Practicioneru.

NLP mi dalo poznanie, že neexistujú chyby a omyly

Vďaka NLP som pochopila základný princíp, ktorý jasne hovorí, že všetko, čo sa stalo, malo pozitívny úmysel ma priviezť k vyššej úrovni osobného rozvoja. Pochopila som, že neexistujú omyly a chyby, ale sú to len výsledky a skúsenosti a na základe toho som začala vnímať svoje emócie ako informácie.

Postupne som sa dostala ku coachingu a vytváraniu mostu medzi ľuďmi. Stala som sa majákom, ktorý ukazuje cestu v tme a s pomocou NLP dáva ľuďom uzemnenie a stabilitu. To mi otvorilo možnosť naplniť moje poslanie – stať sa súčasťou zmien u ľudí. A je to nádherný pocit, ktorý ma stále napĺňa.

V priebehu času som potom otvorila Inštitút NLP v Prahe, Bratislave a Academy NLP v Belehrade, pomocou ktorých som začala vytvárať NLP programy pre ľudí. Zamerala som sa na všetkých, ktorí chcú zlepšiť svoje komunikačné schopnosti a chcú vystúpiť zo strachu a negatívnych presvedčení a žiť plnohodnotný život podľa svojich najdôležitejších hodnôt.

Už je to 27 rokov, čo napĺňam svoje poslanie a stále napredujem

Všetko to dospelo do bodu, kedy je tomu už 27 rokov, čo si užívam a žijem svoj život podľa mojich najhlbších hodnôt, a popritom mám skvelý tím lektorov, ktorí zdieľajú rovnaké hodnoty.

A to ma stále vedie ďalej k môjmu ďalšiemu snu – v budúcnosti by som chcela byť súčasťou zmeny vzdelávania.

Rovnako tak má môj syn 22 rokov, študuje psychológiu a NLP, a často hovorí:

„Mami, to je škoda, že neexistuje NLP Univerzita a odbor Coaching na vysokej škole.“ „Mladí ľudia by vďaka nemu mali do života úplne inú prípravu a dostali by manuál, ako žiť šťastnejším životom a ako používať
Neobmedzený Ľudský Potenciál.“

Radi by ste sa niečo spýtali priamo Zorky?
Napíšte jej súkromnú správu