O Dávidovi Velešínskom

Ako som hľadal pochopenie vzťahov a dostal sa až k NLP a hypnóze

V dobe kedy som vyrastal, sme sa často sťahovali a ja som si stále musel hľadať nových kamarátov. Tak som postupne začal spoznávať a chápať, ako veľmi dôležité je pre mňa porozumieť ostatným, rýchlejšie nadväzovať vzťahy a získavať obľubu medzi spolužiakmi a kamarátmi. Moja zvedavosť a túžba ma doviedla k tomu, že som začal pátrať, ako na to.

Mal som vtedy ešte len 12 rokov a už som si začal kupovať knižky o psychológii, napríklad od Freuda, Nakonečného a rôznych ďalších autorov, ktorí sa preslávili svojou prácou v psychológii.

Lenže odpovede, pre ktoré som tie knižky kupoval a prehľadával, a ktoré by mi pomohli budovať vynikajúce vzťahy, prípadne získavať spomínanú obľubu, som nenachádzal. Boli to len samé siahodlhé knihy, ktorým som v tej dobe ešte nedokázal poriadne porozumieť a cítil som, že stále nemôžem nájsť to, čo hľadám.

Myslel som si, že také niečo neexistuje

Pretože sa mi dlhú dobu nedarilo vyhľadať tie správne informácie a súvislosti, tak som si začal myslieť, že to, čo vlastne hľadám, asi ani neexistuje.

Ale to bolo len dovtedy, kým som jedného dňa našiel pána, ktorý na poli psychológie doslova čaroval a robil veci, ktoré mi pripadali ako kúzla. A pretože som intenzívne začal hľadať, kde sa to naučil on sám, tak som sa dozvedel o hypnóze a NLP. Ale to bol ešte len začiatok mojej cesty.

Najprv som si môj ohromný objav chcel nechať pre seba

Keď som s NLP a hypnózou začínal, chcel som to vedieť iba pre seba a tak som k tomu aj pristupoval.

Až v priebehu času som si uvedomil, že bude omnoho lepšie, keď niečo tak úžasného a účinného budem zdieľať a posuniem ďalej ľuďom, ktorým tým pádom môžem veľmi účinne pomáhať.

Uvedomil som si, že všetko je o ľuďom a pokiaľ sa viete s ostatnými vynikajúco dohovoriť, a pokiaľ viete vytvárať s ľuďmi príjemné vzťahy, tak môžete mať čokoľvek čo chcete. V tom okamihu uvedomenia som cítil, že neexistujú žiadne hranice, ktoré by človeku bránili v dosiahnutí akéhokoľvek cieľa.

Samozrejme, zavedenie tejto úžasnej psychológie malo ohromné dopady aj na moje okolie, v ktorom sa taktiež začali odohrávať zmeny. Inak povedané, tým, že som sa zmenil ja sám, sa zmenili aj ľudia okolo mňa.

Zrazu bolo všetko akési ľahšie a jednoduchšie

A čo je najlepšie, tak spolu s tým, ako som začal spoznávať rozmanitosť a silu týchto nástrojov, začalo pre mňa byť všetko zrazu akési ľahšie, jednoduchšie a dosiahnuteľnejšie.

To všetko sa začalo diať ešte predtým, než som sa naplno začal venovať prepájaniu hypnózy a NLP v jeden vynikajúci funkčný celok. Práve hypnóza, ten magický, kúzelný a neuveriteľne efektívny komunikačný nástroj, sa stala mojou obrovskou vášňou. Stalo sa tak aj vďaka veľkému majstrovi hypnózy Miltonovi Ericksonovi, ktorý sa mimochodom stal a poslúžil ako model pre vznik NLP.

Takže v konečnom dôsledku bolo pre mňa spojenie hypnózy a NLP veľmi zmysluplné a logické.

Prajem si, aby mal každý človek možnosť žiť šťastný a naplnený život

A dnes je to už 11 rokov čo som začal študovať NLP a pomáhať ostatným. A to je ono. Kedysi vzdialený sen, ktorý sa stal skutočnosťou. Nielen vytvárať vynikajúce vzťahy a pomáhať ľuďom, ale aj napĺňať moje poslanie a životnú cestu, na ktorú som sa už ako malý chlapec kedysi dal.

A tou je dať každému, komu budem môcť, možnosť prežívať život v šťastí a porozumení a pomáhať mu žiť ten svoj sen miesto toho, aby do snov utekal. To všetko preto, pretože dnes už viem, že je to možné.   

Radi by ste sa niečo spýtali priamo Dávida?
Napíšte mu súkromnú správu